MF11-0030010
Description
THERMISTOR NTC 300OHM 3600K DISC
DataSheet
MF11-0030010 PDF
Part Status:Active
Resistance in Ohms @ 25°C:300
Resistance Tolerance:±10%
B Value Tolerance:±5%
B0/50:-
B25/50:3600K
B25/75:-
B25/85:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Power - Max:500 mW
Length - Lead Wire:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Disc, 6.5mm Dia x 5.0mm W