RL2006-125-73-D1
Manufacturer
Thermometrics (Amphenol Advanced Sensors)
VIGOR # :
Description
THERMISTOR NTC 200OHM 3468K DISC
Catalog
Temperature Sensors - NTC Thermistors
DataSheet
RL2006-125-73-D1 PDF
Type Description
Series:RL2006
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance in Ohms @ 25°C:200
Resistance Tolerance:±10%
B Value Tolerance:-
B0/50:-
B25/50:-
B25/75:-
B25/85:3468K
Operating Temperature:-50°C ~ 150°C
Power - Max:-
Length - Lead Wire:1.50" (38.00mm)
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Disc, 5.6mm Dia x 3.8mm W