SC30F103WN
Manufacturer
Thermometrics (Amphenol Advanced Sensors)
VIGOR # :
Description
THERMISTOR NTC 10KOHM 3969K BEAD
Catalog
Temperature Sensors - NTC Thermistors
DataSheet
SC30F103WN PDF
Type Description
Series:SC
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance in Ohms @ 25°C:10k
Resistance Tolerance:±0.2°C
B Value Tolerance:-
B0/50:-
B25/50:-
B25/75:-
B25/85:3969K
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Power - Max:30 mW
Length - Lead Wire:1.50" (38.00mm)
Mounting Type:-
Package / Case:Bead
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
NTC RING CABLE - 3802 M3 300MM 1