EC95S102W
Description
THERMISTOR NTC 1KOHM BEAD
DataSheet
EC95S102W PDF
Part Status:Active
Resistance in Ohms @ 25°C:1k
Resistance Tolerance:±0.2°C
B25/75:-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Power - Max:75 mW
Length - Lead Wire:2.50" (63.50mm)