NKI100NF103C1R5E
Manufacturer
Thermometrics (Amphenol Advanced Sensors)
VIGOR # :
Description
10K OHM NTC WITH 100NF CAP 5% TO
Catalog
Temperature Sensors - NTC Thermistors
DataSheet
NKI100NF103C1R5E PDF
Type Description
Series:NKI Noise Immune
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance in Ohms @ 25°C:10k
Resistance Tolerance:±5%
B Value Tolerance:±0.75%
B0/50:-
B25/50:-
B25/75:-
B25/85:3977K
Operating Temperature:155°C