SC50F103WN
Manufacturer
Thermometrics (Amphenol Advanced Sensors)
VIGOR # :
Description
THERMISTOR NTC 10KOHM 3969K BEAD
Catalog
Temperature Sensors - NTC Thermistors
DataSheet
SC50F103WN PDF
Type Description
Series:SC
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance in Ohms @ 25°C:10k
Resistance Tolerance:±0.2°C
B Value Tolerance:-
B0/50:-
B25/50:-
B25/75:-
B25/85:3969K
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Power - Max:50 mW
Length - Lead Wire:1.50" (38.00mm)