55.3-AN-12-48
Manufacturer
J.W. Winco
VIGOR # :
Description
STEEL ROD-SHAPED RAW MAGNET
Catalog
Magnets - Multi Purpose
DataSheet
55.3-AN-12-48 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Shape:Cylindrical
Magnetization:-
Material:Alnico (AlNiCo)
Finish:-
Grade:-
Gauss Strength:-
Size:0.472" Dia x 1.890" H (12.00mm x 48.00mm)