55.1-ND-56-15-6
DataSheet
55.1-ND-56-15-6 PDF
Magnetization:-
Material:Neodymium Iron Boron (NdFeB)
Gauss Strength:-
Size:2.205" Dia x 0.236" H (56.00mm x 6.00mm)
Operating Temperature:80°C (TA)