51.7-ND-22-A
Manufacturer
J.W. Winco
VIGOR # :
Description
STEEL DISC RETAINING MAGNET
Catalog
Magnets - Multi Purpose
DataSheet
51.7-ND-22-A PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Shape:Round
Magnetization:-
Material:Neodymium Iron Boron (NdFeB)
Finish:Nickel (Ni)
Grade:-
Gauss Strength:-
Size:0.866" Dia x 0.236" H (22.00mm x 6.00mm)
Operating Temperature:80°C (TA)