55.2-ND-12-3
Manufacturer
J.W. Winco
VIGOR # :
Description
STEEL DISC RAW MAGNET
Catalog
Magnets - Multi Purpose
DataSheet
55.2-ND-12-3 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Shape:Round
Magnetization:-
Material:Neodymium Iron Boron (NdFeB)
Finish:-
Grade:-
Gauss Strength:-
Size:0.472" Dia x 0.118" H (12.00mm x 3.00mm)
Operating Temperature:80°C (TA)