55.2-ND-20-3
DataSheet
55.2-ND-20-3 PDF
Magnetization:-
Material:Neodymium Iron Boron (NdFeB)
Gauss Strength:-
Size:0.787" Dia x 0.118" H (20.00mm x 3.00mm)
Operating Temperature:80°C (TA)