51.4-ND-22-SW
Manufacturer
J.W. Winco
VIGOR # :
Description
STEEL DISC RETAINING MAGNET
Catalog
Magnets - Multi Purpose
DataSheet
51.4-ND-22-SW PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Shape:Round
Magnetization:-
Material:Neodymium Iron Boron (NdFeB)
Finish:Zinc
Grade:-
Gauss Strength:-
Size:0.866" Dia x 0.236" H (22.00mm x 6.00mm)
Operating Temperature:80°C (TA)