50.45-HF-32
Manufacturer
J.W. Winco
VIGOR # :
Description
STAINLESS DISC RETAINING MAGNET
Catalog
Magnets - Multi Purpose
DataSheet
50.45-HF-32 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Shape:Round
Magnetization:-
Material:Ferrite
Finish:Stainless Steel
Grade:-
Gauss Strength:-
Size:1.260" Dia x 0.276" H (32.00mm x 7.00mm)
Operating Temperature:220°C (TA)