55.1-SC-15-8-3.5
DataSheet
55.1-SC-15-8-3.5 PDF
Magnetization:-
Material:Samarium Cobalt (SmCo5)
Gauss Strength:-
Size:0.591" Dia x 0.138" H (15.00mm x 3.50mm)
Operating Temperature:200°C (TA)