50.2-HF-25-M4
Manufacturer
J.W. Winco
VIGOR # :
Description
STEEL DISC RETAINING MAGNET
Catalog
Magnets - Multi Purpose
DataSheet
50.2-HF-25-M4 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Shape:Round
Magnetization:-
Material:Ferrite
Finish:Steel, Zinc
Grade:-
Gauss Strength:-
Size:0.984" Dia x 0.276" H (25.00mm x 7.00mm)
Operating Temperature:200°C (TA)