
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DPC 8380 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Applications: | - |
| Pressure Type: | Gauge |
| Operating Pressure: | 20PSI (137.9kPa) |
| Output Type: | Analog Current/Voltage, PNP - Open Collector |
| Output: | 4mA ~ 20mA, 0V ~ 10V |
| Accuracy: | ±0.5% |
| Voltage - Supply: | 15V ~ 30V |
| Port Size: | Male - 1/4" (6.35mm) NPT |
| Port Style: | Threaded |
| Features: | - |
| Termination Style: | M12x1, 5 Pin |
| Maximum Pressure: | 45PSI (310.26kPa) |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Package / Case: | Cylinder, Metal |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 8380.G3.5730.35.PA.P1.61.44.ZS.Z1.Z2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PRESSURE
ELVH 5 INH2O DIFF RR LID DIP IND
VAC GAUGE MX7B 1" STR BRASS
8380.G3.5730.35.PA.P1.61.44.ZS.Z1.Z2
020 PSIG, 420MA SWITCHABLE TO 01
DC DC CONVERTER 15V 15W
DC DC CONVERTER 12V 20W
CONN PLUG HSG FMALE 22POS INLINE