
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Applications: | Board Mount |
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 87.02PSI (600kPa) |
| Output Type: | I²C |
| Output: | 24 b |
| Accuracy: | ±0.3% |
| Voltage - Supply: | 1.8V ~ 3.6V |
| Port Size: | Male - 5/16" (7.94mm) UNEF |
| Port Style: | Threaded |
| Features: | - |
| Termination Style: | Cable with Connector |
| Maximum Pressure: | 174.05PSI (1200kPa) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case: | Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of 89BSD-006BA-A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR PRES 5V DIP
SENSOR PRES 60MBAR GAUG 5V DIP
SENSOR 15PSID 100MV 8PIN PCB
STANDARD CLIP CODE 83
SENSOR PRESSURE
DIODE SCHOTTKY 60V 7.5A TO220AC
COPPER PATCH CORD, CAT 6A, RED S