
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Applications: | Board Mount |
| Pressure Type: | Absolute |
| Operating Pressure: | 15PSI (103.42kPa) |
| Output Type: | Wheatstone Bridge |
| Output: | 0 mV ~ 65 mV (5V) |
| Accuracy: | ±0.25% |
| Voltage - Supply: | 5V ~ 12V |
| Port Size: | Male - 0.09" (2.29mm) Tube |
| Port Style: | Barbless |
| Features: | - |
| Termination Style: | SMD (SMT) Tab |
| Maximum Pressure: | 45PSI (310.26kPa) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case: | 8-SMD, No Lead, Top Port |
| Supplier Device Package: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 120 |
Current price of 1471-015A-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SENSOR 15PSI 1/2"NPT 4-20MA CYL
HEAVY DUTY PRESSURE TRANSDUCER
SENSOR PRES 30PSI ABSO 5V SMD
SS SOT23 SWCH DIO SPCL
SENSOR PRESSURE
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SSOP
DIODE GEN PURP 800V 20A D2PAK