NBB10-30GM50-E0-V1
Description
INDUCTIVE SEN 10MM NPN
DataSheet
NBB10-30GM50-E0-V1 PDF
Package:Box
Part Status:Active
Sensor Type:Inductive
Sensing Distance:0.394" (10mm)
Output Type:NPN-NO, 3-Wire
Response Frequency:-
Shielding:Unshielded
Material - Body:Nickel-Plated Brass
Voltage - Supply:10V ~ 30V
Termination Style:Connector
Operating Temperature:-25°C ~ 70°C