SCT-0400-050
Description
CURRENT SENSE MAGNALAB 50A:333MV
DataSheet
SCT-0400-050 PDF
Sensor Type:-
Current - Sensing:50A
Sensitivity:-
Frequency:50Hz ~ 1kHz
Linearity:±1%
Accuracy:±1%
Current - Supply (Max):-
Operating Temperature:-20°C ~ 110°C