ACS758LCB-100B-PFF-T
Description
SENSOR CURRENT HALL 100A AC/DC
DataSheet
ACS758LCB-100B-PFF-T PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q100
Sensor Type:Hall Effect, Open Loop
Current - Sensing:100A
Number of Channels:1
Output:Ratiometric, Voltage
Sensitivity:20mV/A
Frequency:DC ~ 120kHz
Linearity:±1.25%
Accuracy:±2.4%
Voltage - Supply:3V ~ 5.5V
Response Time:4µs
Current - Supply (Max):13.5mA
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C
Quantity Unit Price Ext. Price
HAIS 50-P
HAIS 50-P
SENSOR CURRENT HALL 50A AC/DC
CZ3A07
CZ3A07
3.3V OUTPUT ACCURATE CORELESS CU