RCS-1800-5000
Description
CURRENT SENSE MAGNA 5000A:333MV
DataSheet
RCS-1800-5000 PDF
Sensor Type:-
Current - Sensing:5000A
Linearity:-
Accuracy:±1%
Voltage - Supply:9V ~ 36V
Response Time:-
Current - Supply (Max):-
Operating Temperature:-20°C ~ 105°C