SCT-0400-075
Description
CURRENT SENSE MAGNALAB 75A:333MV
DataSheet
SCT-0400-075 PDF
Type Description
Series:SCT-0400
Sensor Type:-
Current - Sensing:75A
Sensitivity:-
Frequency:50Hz ~ 1kHz
Linearity:±1%
Accuracy:±1%
Current - Supply (Max):-
Operating Temperature:-20°C ~ 110°C