SCT-0750-025
Manufacturer
Aim Dynamics
VIGOR # :
Description
CURRENT SENSE MAGNALAB 25A:333MV
Catalog
Current Sensors
DataSheet
SCT-0750-025 PDF
Type Description
Series:SCT-0750
Package:Bag
Part Status:Active
For Measuring:AC
Sensor Type:-
Current - Sensing:25A
Number of Channels:1
Output:Ratiometric, Voltage
Sensitivity:-
Frequency:30Hz ~ 1kHz
Linearity:±1%
Accuracy:±1%
Voltage - Supply:-
Response Time:-
Current - Supply (Max):-
Operating Temperature:-20°C ~ 110°C