RCS-1800-500
Description
CURRENT SENSE MAGNA 500A:333MV
DataSheet
RCS-1800-500 PDF
Sensor Type:-
Current - Sensing:500A
Linearity:-
Accuracy:±1%
Voltage - Supply:9V ~ 36V
Response Time:-
Current - Supply (Max):-
Operating Temperature:-20°C ~ 105°C