MGS-1800-500
Description
MGS-1800-0500 IS A THREE-PHASE R
DataSheet
MGS-1800-500 PDF
Sensor Type:AC Single Phase/Three Phase
Current - Sensing:500A
Number of Channels:1
Output:Ratiometric, 4mA ~ 20mA
Sensitivity:-
Frequency:40Hz ~ 3kHz
Linearity:-
Accuracy:±1%
Voltage - Supply:8V ~ 35V