RCS-1800-2000
Description
CURRENT SENSE MAGNA 2000A:333MV
DataSheet
RCS-1800-2000 PDF
Sensor Type:-
Current - Sensing:2000A
Linearity:-
Accuracy:±1%
Voltage - Supply:9V ~ 36V
Response Time:-
Current - Supply (Max):-
Operating Temperature:-20°C ~ 105°C