ACS780LLRTR-100U-T
Description
HIGH-PRECISION LINEAR HALL-EFFEC
DataSheet
ACS780LLRTR-100U-T PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q100
For Measuring:DC
Sensor Type:Hall Effect, Differential
Current - Sensing:100A
Number of Channels:1
Output:Ratiometric, Voltage
Sensitivity:40mV/A
Frequency:DC ~ 120kHz
Linearity:±1%
Accuracy:±1.5%
Voltage - Supply:4.5V ~ 5.5V
Response Time:3.6µs
Current - Supply (Max):15mA
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C
Polarization:Unidirectional
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:7-PowerSMD Module
Supplier Device Package:7-PSOF
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CASR 6-NP
CASR 6-NP
SENSOR CURRENT FLUX 6A AC/DC