ACS781LLRTR-100U-T
Description
HIGH-PRECISION LINEAR HALL-EFFEC
DataSheet
ACS781LLRTR-100U-T PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q100
For Measuring:DC
Sensor Type:Hall Effect, Differential
Current - Sensing:100A
Number of Channels:1
Output:Ratiometric, Voltage
Sensitivity:26.4mV/A
Frequency:DC ~ 120kHz
Linearity:±1%
Accuracy:±1.5%
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Response Time:3.6µs
Current - Supply (Max):15mA
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C