AIMH021-200A-5VT
Description
CURRENT SENSOR 200A 5V UNIDI
DataSheet
AIMH021-200A-5VT PDF
Type Description
Series:AIMH021 VT
Package:Bag
Part Status:Active
For Measuring:AC/DC
Sensor Type:Hall Effect
Current - Sensing:200A
Number of Channels:1
Output:Ratiometric, 0V ~ 5V
Sensitivity:-
Frequency:DC ~ 10kHz
Linearity:-
Accuracy:±1%
Voltage - Supply:12V
Response Time:-
Current - Supply (Max):-
Operating Temperature:-10°C ~ 85°C