SCT-0750-200
Description
CURRENT SENSE MAGNALB 200A:333MV
DataSheet
SCT-0750-200 PDF
Type Description
Series:SCT-0750
Sensor Type:-
Current - Sensing:200A
Sensitivity:-
Frequency:30Hz ~ 1kHz
Linearity:±1%
Accuracy:±1%
Current - Supply (Max):-
Operating Temperature:-20°C ~ 110°C