ASA2000-SG
Manufacturer
Asentek
VIGOR # :
Description
ANALOG TRANS 2000A 50PPM 220V
Catalog
Current Sensors
DataSheet
ASA2000-SG PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
For Measuring:DC
Sensor Type:Flux Gate, Closed Loop
Current - Sensing:2000A
Number of Channels:1
Output:Ratiometric, Current
Sensitivity:-
Frequency:-
Linearity:-
Accuracy:0.005%
Voltage - Supply:±220V
Response Time:-
Current - Supply (Max):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C