ACS722LLCTR-10AU-T
Description
SENSOR CURRENT HALL 10A DC
DataSheet
ACS722LLCTR-10AU-T PDF
Part Status:Active
For Measuring:DC
Sensor Type:Hall Effect, Open Loop
Current - Sensing:10A
Number of Channels:1
Output:Ratiometric, Voltage
Sensitivity:264mV/A
Frequency:DC ~ 80kHz
Linearity:±1%
Accuracy:±3%
Voltage - Supply:3V ~ 3.6V
Response Time:5µs
Current - Supply (Max):12mA
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C
Polarization:Unidirectional
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package:8-SOIC
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ACS758KCB-150U-PFF-T
ACS758KCB-150U-PFF-T
SENSOR CURRENT HALL 150A DC
CZ3723
CZ3723
5V OUTPUT ACCURATE CORELESS CU
CSDA1AC
CSDA1AC
SENSOR CURRENT SWITCH 7.5A AC/DC
ACS722LLCTR-10AU-T
ACS722LLCTR-10AU-T
SENSOR CURRENT HALL 10A DC