MNS2-9-W2-MA-020
Description
ALTA WIRELESS 0-20 MA CURRENT ME
DataSheet
MNS2-9-W2-MA-020 PDF
Part Status:Active
For Measuring:DC
Sensor Type:Current Sensor
Current - Sensing:20mA
Sensitivity:-
Frequency:-
Linearity:-
Accuracy:-
Voltage - Supply:2V ~ 3.8V
Response Time:-
Current - Supply (Max):22.6mA
Operating Temperature:-18°C ~ 55°C
Polarization:-
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:IoT Finished Device
Supplier Device Package:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HAIS 400-P
HAIS 400-P
SENSOR CURRENT HALL 400A AC/DC
CQ320A
CQ320A
CORELESS CURENT SENSOR / 20A W/S