SCT-0400-020
Manufacturer
Aim Dynamics
VIGOR # :
Description
CURRENT SENSE MAGNALAB 20A:333MV
Catalog
Current Sensors
DataSheet
SCT-0400-020 PDF
Type Description
Series:SCT-0400
Package:Bag
Part Status:Active
For Measuring:AC
Sensor Type:-
Current - Sensing:20A
Number of Channels:1
Output:Ratiometric, Voltage
Sensitivity:-
Frequency:50Hz ~ 1kHz
Linearity:±1%
Accuracy:±1%
Voltage - Supply:-
Response Time:-
Current - Supply (Max):-
Operating Temperature:-20°C ~ 110°C