WING-TH-868
Manufacturer
RLE Technologies
VIGOR # :
Description
868MHZ WING TEMP/HUM SENSOR
Catalog
Humidity, Moisture Sensors
DataSheet
WING-TH-868 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Sensor Type:Humidity, Temperature
Humidity Range:0 ~ 90% RH
Output Type:Frequency
Output:-
Accuracy:±2%
Response Time:-
Sensitivity:-
Voltage - Supply:3.6V
Mounting Type:Chassis Mount
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C