WING-LD-868
Manufacturer
RLE Technologies
VIGOR # :
Description
868MHZ WING LEAK DETECTOR
Catalog
Humidity, Moisture Sensors
DataSheet
WING-LD-868 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Sensor Type:Humidity
Humidity Range:0 ~ 90% RH
Output Type:Frequency
Output:-
Accuracy:-
Response Time:20 s
Sensitivity:-
Voltage - Supply:3.6V
Mounting Type:Chassis Mount
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C