REB5-010M-D1MU-LP-C
Description
10 KGF SUBMINIATURE USB KIT
DataSheet
REB5-010M-D1MU-LP-C PDF
Type Description
Series:REB5
Package:Box
Part Status:Active
Operating Force:10.00kgf (22lbs)
Output:USB
Sensor Type:Load Cell
Accuracy:±1%
Compensated Temperature:-10°C ~ 40°C
Voltage - Supply:5V ~ 10V
Actuator Type:Pushbutton
Actuator Style/Size:-
Includes:Sensor, USB Interface, Software, Calibration w/Certificate
Operating Temperature:-20°C ~ 60°C