RAS1-10KS-D1MU-LP-C
Description
10K LB S-BEAM USB KIT COMPRSSION
DataSheet
RAS1-10KS-D1MU-LP-C PDF
Part Status:Active
Operating Force:4535.92kgf (10000lbs)
Output:USB
Sensor Type:Load Cell
Accuracy:±0.02%
Compensated Temperature:-10°C ~ 40°C
Voltage - Supply:5V ~ 10V
Actuator Type:S-Beam
Actuator Style/Size:-
Includes:Sensor, USB Interface, Software, Calibration w/Certificate
Operating Temperature:-20°C ~ 60°C