REB7-100M-D1MU-LP-U
Description
100 KGF MINIATURE USB KIT UNIV
DataSheet
REB7-100M-D1MU-LP-U PDF
Type Description
Series:REB7
Package:Box
Part Status:Active
Operating Force:100.00kgf (220lbs)
Output:USB
Sensor Type:Load Cell
Accuracy:±0.1%
Compensated Temperature:-10°C ~ 40°C
Voltage - Supply:5V ~ 10V
Actuator Type:Button with Threaded Stud
Actuator Style/Size:-
Includes:Sensor, USB Interface, Software, Calibration w/Certificate
Operating Temperature:-20°C ~ 60°C