MTPD1346D-100
Manufacturer
Marktech Optoelectronics
VIGOR # :
Description
SENSOR PHOTODIODE 1300NM TO46-3
Catalog
Optical Sensors - Photodiodes
DataSheet
MTPD1346D-100 PDF
Type Description
Series:1346
Package:Bulk
Part Status:Active
Wavelength:1300nm
Color - Enhanced:-
Spectral Range:800nm ~ 1750nm
Diode Type:PIN - Single
Responsivity @ nm:-
Response Time:-
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):5 V
Current - Dark (Typ):200nA
Active Area:1.00mm Dia
Viewing Angle:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C