AXUV63HS1
Manufacturer
Opto Diode Corporation
VIGOR # :
Description
SENSOR ELECTRON DETECTION 9MM
Catalog
Optical Sensors - Photodiodes
DataSheet
AXUV63HS1 PDF
Type Description
Series:AXUV
Package:Bulk
Part Status:Active
Wavelength:-
Color - Enhanced:-
Spectral Range:-
Diode Type:-
Responsivity @ nm:-
Response Time:2ns
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):-
Current - Dark (Typ):100nA
Active Area:63mm²
Viewing Angle:-
Operating Temperature:-10°C ~ 40°C