AXUV100TI/C2
Manufacturer
Opto Diode Corporation
VIGOR # :
Description
SENSOR ELECTRON DETECTION 100MM
Catalog
Optical Sensors - Photodiodes
DataSheet
AXUV100TI/C2 PDF
Type Description
Series:AXUV
Package:Bulk
Part Status:Active
Wavelength:-
Color - Enhanced:-
Spectral Range:-
Diode Type:-
Responsivity @ nm:-
Response Time:-
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):10 V
Current - Dark (Typ):-
Active Area:100mm²
Viewing Angle:-
Operating Temperature:-10°C ~ 40°C