MTPD1346D-030
Description
SENSOR PHOTODIODE 1300NM TO46-3
DataSheet
MTPD1346D-030 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Wavelength:1300nm
Color - Enhanced:-
Spectral Range:800nm ~ 1750nm
Diode Type:PIN
Responsivity @ nm:-
Response Time:-
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):5 V
Current - Dark (Typ):1µA
Active Area:0.30mm Dia
Viewing Angle:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C