MTD8600N4-T
Manufacturer
Marktech Optoelectronics
VIGOR # :
Description
SENSOR PHOTO 880NM TOP TO206AA
Catalog
Optical Sensors - Phototransistors
DataSheet
MTD8600N4-T PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):30 V
Current - Collector (Ic) (Max):50 mA
Current - Dark (Id) (Max):100 nA
Wavelength:880nm
Viewing Angle:24°
Power - Max:250 mW
Mounting Type:Through Hole
Orientation:Top View
Operating Temperature:-30°C ~ 100°C (TA)
Package / Case:TO-206AA, TO-18-3 Metal Can
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PT334-6C
PT334-6C
SENSOR PHOTO 940NM TOP VIEW RAD
AM4457P3C
AM4457P3C
SENSOR PHOTO 940NM VERTICAL 2SIP
BPY 62-3/4
BPY 62-3/4
SENSOR PHOTO 830NM TOP TO206AA
MTD8600N4-T
MTD8600N4-T
SENSOR PHOTO 880NM TOP TO206AA
KD-0.118
KD-0.118"-2000
TAPE FILM AMBER 0.12" DIA
SB-1212
SB-1212
(BERM) SB-1212, PORTABLE, 12'X12
70UR60        G BK R
70UR60 G BK R
DIODE GEN PURP 600V 250A DO205AB