HS-L1.5-121
Manufacturer
Magnasphere Corp.
VIGOR # :
Description
SENSOR BALL SW SPST-NC CBL LEADS
Catalog
Magnetic Sensors - Position, Proximity, Speed (Modules)
DataSheet
HS-L1.5-121 PDF
Type Description
Series:HS-L1.5
Package:Box
Part Status:Active
Type:Ball Switch
Output Type:SPST-NC (2) NO (1)
Actuator Material:Magnet
Termination Style:Cable Leads
Frequency:-
Voltage - Supply:-
Must Operate:-
Must Release:-
Operating Temperature:-40°C ~ 80°C (TA)
Package / Case:Module
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MP1-L-0172-103-5%-RH
MP1-L-0172-103-5%-RH
SENSOR POT RESISTIVE WIRE LEADS
SDBF-FCS-1L-NU-K-9-N-LE
SDBF-FCS-1L-NU-K-9-N-LE
PROXIMITY SENSOR
59025-2-U-02-A
59025-2-U-02-A
SENSOR REED SW SPST-NO W LEADS
LPV4-0550F-R130
LPV4-0550F-R130
RED/640NM
GP1A51HRJ00F
GP1A51HRJ00F
SENSOR OPTICAL 3MM PCB MOUNT
HS-L1.5-121
HS-L1.5-121
OEJ05SC1224I
OEJ05SC1224I
DC DC CONVERTER 5V 1.5W