1217-25-AL
Manufacturer
RAF
VIGOR # :
Description
ROUND SPACER ALUMINUM 1/4"
Catalog
Board Spacers, Standoffs
DataSheet
1217-25-AL PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Round Spacer
Threaded/Unthreaded:Unthreaded
Gender:Female, Female
Screw, Thread Size:-
Diameter - Inside:0.252" (6.40mm)
Diameter - Outside:0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height:0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Overall:0.250" (6.35mm) 1/4"