1192-10-AL
Manufacturer
RAF
VIGOR # :
Description
3/8 RD X 5/8 X .192 ID
Catalog
Board Spacers, Standoffs
DataSheet
1192-10-AL PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Round Spacer
Threaded/Unthreaded:Unthreaded
Gender:Female, Female
Screw, Thread Size:-
Diameter - Inside:0.192" (4.88mm)
Diameter - Outside:0.375" (9.53mm) 3/8"
Between Board Height:0.625" (15.88mm) 5/8"
Length - Overall:0.625" (15.88mm) 5/8"