1233-25-AL
Manufacturer
RAF
VIGOR # :
Description
1/2 RD X 1 1/4 X .252 ID
Catalog
Board Spacers, Standoffs
DataSheet
1233-25-AL PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Round Spacer
Threaded/Unthreaded:Unthreaded
Gender:Female, Female
Screw, Thread Size:-
Diameter - Inside:0.252" (6.40mm)
Diameter - Outside:0.500" (12.70mm) 1/2"
Between Board Height:0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Overall:0.250" (6.35mm) 1/4"