VSI-24ESD
Manufacturer
Correct Products
VIGOR # :
Description
ESD HOOK & LOOP STRAP, 1" X 24"
Catalog
Static Control Grounding Cords, Straps
DataSheet
VSI-24ESD PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Type:Tray Straps
Cord Type:-
Cord Termination:-
Cord Length:-
Number of Conductors:-
Strap Closure:Hook and Loop
Strap Material:Polypropylene
Strap Termination:-
Resistance:-
Size:-
Color:Black
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
3040
GND CORD 15FT FOR MATS
B7571
B7571
B7571 BLUE NO RESISTOR NON MARKI
07502
FOOT GROUND SOLE MEDIUM 2MEG
072,AL
072,AL
BOX ABS ALMOND 6.88"L X 4.88"W
VSI-10ESD
VSI-10ESD
ESD HOOK & LOOP STRAP, 1" X 10"
VSI-24ESD
VSI-24ESD
DC-ME-01T-PC
DC-ME-01T-PC
IC MODULE ARM7TDMI 55MHZ 8MB